1 - 31.7.2017Výstava obrazů Michaely a Diany

Zveme vás na výstavu obrazů dvou malířek, Michaely Spívalové a Diany Jordanové. Vernisáž výstavy proběhne 14.července v 19.00 Výstavu si můžete prohlédnout do 31.7.2017

Bc. Michaela Spívalová se narodila v roce 1970 v Opavě, žije střídavě v Olomouci a v severní Itálii, vystudovala ekonomii na VŠB v Ostravě. Pracuje jako překladatelka a tlumočnice do italštiny, delegátka a průvodkyně CK, organizuje vzdělávací kurzy jak v ČR, tak v Itálii.

Její práce se zčásti odráží v její tvorbě. Nechává se inspirovat architekturou a výtvarným uměním při svých častých cestách na Apeninský poloostrov, ale také přírodou, ve které ráda pobývá, filmovou tvorbou, literaturou nebo různými místy, které pro ni mají osobní význam. V jejích obrazech je vidět vliv nočních výjevů, hry se světlem a tmou, zrcadlí se v nich pocity při hledání harmonie a radosti, naděje a touha po svobodě, víra.
Používá kombinovanou techniku s olejovými barvami. V letech 2008 – 2010 měla několik výstav v okolí Opavy a v Olomouci, nyní vystavuje po delší pauze.

Další obrazy můžete vidět na webech: http://x42.webnode.cz/ a http://www.barvyvtichu.xf.cz/
 

Diana Jordanová se narodila v roce 1958 v Praze, kde získala všeobecné středoškolské vzdělání. Po studiu pracovala krátce v Národním divadle v oddělení výroby dekorací. V roce 1984 emigrovala do Rakouska, vdala se a narodily se jí dvě děti. Po revoluci se vrátila do ČR a vybudovala v jižních Čechách penzion s koňskou turistikou a farmou. Po deseti letech provozu penzion prodala a nyní se věnuje obchodování s nemovitostmi, dokončuje svůj vysněný penzion v Italském Toskánsku a po delší přestávce také malování.

Jejím nejlepším učitelem jí byl v dobách pobytu v Tyrosku Prof. Franz Lettner, tehdy známý rakouský malíř. Maluje kombinovaným stylem, inkoustovými a akrylovými barvami, preferuje velkoformátové obrazy. V letech 1993-2002 měla několik výstav v Rakousku, její hlavní galerie byla ovšem přímo v jejím penzionu.

 

Fotogalerie

 (foto) (foto) (foto)

FORT KŘELOV  |  restaurace  |  muzeum  |  outdoorová zábava  |  firemní teambuilding a večírky  |  koncerty