SKOTSKÝ DEN 17.8.2013

Historická klání skotských horalů v siláckých disciplínách, dobová ležení skotských armád, dudácký band Rebel Pipers, dobová hudba, dětské skotské soutěže po celý den, sokolník, C. a K. Kinematograf ze života skotů, a mnoho dalšího, skotská klání pro veřejnost.

Horalské hry jsou tradiční slavnosti pořádané již po staletí ve Skotsku, kde vznikly jako klání siláků ze skotských klanů. V dnešní době jsou spojeny nejen s tradičními disciplínami jako hod těžkým balvanem, hod 5 metrů dlouhou kládou, přetahování lanem a mnoha dalšími, ale je to zároveň festival prezentující skotskou kulturu po celém světě.

Návštěvník těchto horalských her uvidí klání siláků ve zmíněných disciplínách, a může se také sám přihlásit do soutěží a prokázat svou zdatnost. Pro toho, kdo není zrovna sportovec, je připraven program, ve kterém vystoupí skupiny zabývající se skotskými armádami v různých historických obdobích, skupina zabývající se Kelty a zahraje skotský dudácký band The Rebel Pipers spolu s dobovou skupinou Rí Ra.

Také bude možnost ve Whisky shopu pana Burdy ochutnat pravou skotskou whisky nebo se něco více dozvědět z promítání C. K. kinematografu. Pro děti budou po celý den připravené dobové soutěže.

Akce začíná 17.8.2013 v 11:00 slavnostním zahájením a již v 11:30 se návštěvníci mohou přihlašovat do horalských her.


Vstupné: 100,-
Děti do 15 let zdarma.


Fotogalerie

 (foto)

FORT KŘELOV  |  restaurace  |  muzeum  |  outdoorová zábava  |  firemní teambuilding a večírky  |  koncerty